Obzretie sa za minulým ročníkom

podanie ruk

Najvýznamnejší turnaj tenistiek v SR naplnil vlani očakávania expertov aj divákov. Dvojnásobne zvýšená dotácia v porovnaní s 2. ročníkom privábila do Trnavy kvalitnejšiu konkurenciu. Usporiadateľský tím z TC Empire privítal hráčky z dvadsiatich krajín celého sveta. V účastníckom zozname prvý raz figurovali športovkyne z Austrálie, Japonska a USA. Oba finálové zápasy sa skončili triumfom skúsenosti nad mladosťou.

Početní návštevníci ocenili najmä prítomnosť ikony slovenského tenisu, Bratislavčanky Janetty Husárovej. Trojnásobná účastníčka olympijských hier (2000, 2004, 2008), deblová majsterka sveta z Los Angeles 2002 (spolu s Ruskou Dementievovou) a členka víťaznej fedcupovej reprezentácie Slovenska spred desiatich rokov (Pohár federácie) má na svojom konte mnohé prvenstvá na okruhu WTA a ITF. Pred rokom pridala ďalší triumf, v Trnave, po boku nemenej skúsenej moravskej deblistky Renaty Voráčovej.

A pritom štvorhru hrali spolu premiérovo. Sympatie publika v našom krajskom meste si však získali aj mladé slovenské tenistky - Janka Čepelová, Lenka Juríková, Kristína Kučová, Lenka Wienerová, úspešná kvalifikantka Anna Karolína Schmiedlová a ďalšie dievčatá. Objektívne publikum v priebehu týždňa rovnako dokázalo oceniť vysoké majstrovstvo zahraničných hráčok. Potešíme sa, ak priateľská atmosféra a výborný tenis budú synonymom aj štvrtej edície medzinárodného sviatku ženského tenisu v Trnave.

* Finále 2011, dvojhra: Yvonne Meusburger (AUT) - Elitsa Kostova (BUL) 0:6, 6:2, 6:0.

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri