EMPIRE Trnava Cup 2011

Najvýznamnejší turnaj tenistiek v SR naplnil vlani očakávania expertov aj divákov. Dvojnásobne zvýšená dotácia v porovnaní s 2. ročníkom privábila do Trnavy kvalitnejšiu konkurenciu. Usporiadateľský tím z TC Empire privítal hráčky z dvadsiatich krajín celého sveta. V účastníckom zozname prvý raz figurovali športovkyne z Austrálie, Japonska a USA. Oba finálové zápasy sa skončili triumfom skúsenosti nad mladosťou. Početní návštevníci ocenili najmä prítomnosť ikony slovenského tenisu, Bratislavčanky Janetty Husárovej. Trojnásobná účastníčka olympijských hier (2000, 2004, 2008), deblová majsterka sveta z Los Angeles 2002 (spolu s Ruskou Dementievovou) a členka víťaznej fedcupovej reprezentácie Slovenska spred desiatich rokov (Pohár federácie) má na svojom konte mnohé prvenstvá na okruhu WTA a ITF. Pred rokom pridala ďalší triumf, v Trnave, po boku nemenej skúsenej moravskej deblistky Renaty Voráčovej.

A pritom štvorhru hrali spolu premiérovo. Sympatie publika v našom krajskom meste si však získali aj mladé slovenské tenistky - Janka Čepelová, Lenka Juríková, Kristína Kučová, Lenka Wienerová, úspešná kvalifikantka Anna Karolína Schmiedlová a ďalšie dievčatá. Objektívne publikum v priebehu týždňa rovnako dokázalo oceniť vysoké majstrovstvo zahraničných hráčok. Potešíme sa, ak priateľská atmosféra a výborný tenis budú synonymom aj štvrtej edície medzinárodného sviatku ženského tenisu v Trnave.

25 empire trnava cup 2011 stvorhra ETC 2011
Yvonne Meusburger (AUT) 
Víťazka dvojhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2011
Renáta Voráčová (CZE) a Janetta Husárová (SVK)
Víťazky štvorhry turnaja EMPIRE Trnava Cup 2011

 

Prehľad kompletných výsledkov nájdete na http://2011.empiretrnavacup.sk/.

 

Predošlé ročníky

Turnaj EMPIRE Trnava Cup začal písať svoju históriu v roku 2009, kedy sa organizačný tím TC EMPIRE Trnava pustil do neľahkej úlohy, zorganizovať atraktívny medzinárodný ženský turnaj, ktorý by prilákal nielen kvalitné hráčky, ale i početnejšie tenisové publikum. Podujatie si získalo miesto nielen v kalendári turnajov ITF, čoho dôkazom je i štartovanie minuloročných víťaziek turnaja, ale i v srdciach organizačného tímu TC EMPIRE Trnava, ktorý má chuť stále niečo zlepšovať. Našim najväčším zadosťučinením je pochvala zo strany hráčok, ktoré sa tu cítia príjemne a veľmi radi sa sem vracajú. Netreba zabudnúť ani na spokojnosť všetkých členov organizačného tímu, od rozhodcov, zberačov až po fyzioterapeuta, ktorí počas predošlých ročníkov odviedli množstvo skvelej práce. Veľká vďaka patrí i sponzorom, bez ktorých by nebolo možné toto podujatie uskutočniť a zdvojnásobiť dotáciu turnaja na 50.000 USD v treťom ročníku podujatia. Je úžasné konštatovať, že EMPIRE Trnava Cup sa radí medzi vrcholné tenisové podujatia na Slovensku a teší sa každým rokom väčšej popularite. I toto sú signály, že turnaj kráča správnou cestou a verím, že sa môžeme tešiť na množstvo ďalších ročníkov s atraktívnym ženským tenisom.

 

Prehľad doterajších víťaziek:

2011

dvojhra: Yvonne Meusburger (AUT)
štvorhra: Janetta Husárová (SVK) Renáta Voráčová (CZE)

2010

dvojhra: Sandra Záhlavová (CZE)
štvorhra: Iveta Gerlová (CZE) Lucie Kriegsmannová (CZE)

2009

dvojhra: Yvonne Meusburger (AUT)
štvorhra: Sandra Klemenschits (AUT) Vladimíra Uhliřová (CZE)

 

 

 

Generálny reklamný
partner

Hlavní reklamní partneri

Reklamní partneri

Mediálni partneri